Astma – co to jest ?

http://thea.pl/ https://www.formeds.com.pl/

Choroby układu oddechowego należą do częstych przypadłości, z jakimi muszą zmagać się pacjenci na całym świecie. Szczególną pozycję w tym nieprzyjemnym rankingu zajmuje astma oskrzelowa, zwana również dychawicą. Występuje ona w kilku wariantach i wiąże się z napadami duszności oraz kaszlu. Objawy nasilają się szczególnie nad ranem oraz w nocy.

Źródłem tego schorzenia jest nadreaktywność oskrzeli, które są przeczulone na występowanie jakichkolwiek, choćby najmniejszych czynników drażniących. To, co u reszty populacji nie powoduje żadnych komplikacji u astmatyka może owocować napadem. Jeśli jest on bardzo nasilony, trzeba przyjąć lek w postaci wziewnej.

Astma oskrzelowa jest przez medycynę zaliczana do grupy chorób psychosomatycznych, czyli takich, dla których czynnikiem nasilającym objawy mogą być silne emocje. Astmatycy często muszą się borykać z napadami w sytuacjach stresowych, co potwierdza słuszność tej klasyfikacji.preparat

Osoby chore w domowych warunkach mają zwykle pod ręką inhalatory oraz wszelkie inne leki, które przyniosą im w razie potrzeby ulgę. Problem może wystąpić w czasie wyjazdu wakacyjnego lub zawodowego. Warto wiedzieć, na co musi zwrócić uwagę astmatyk, gdy rusza w podróż.