Dobre miejsce dla ludzi z astmą

Dobre miejsce dla ludzi z astmą http://www.formeds.com.pl/poradnik/artykuly medycyna alternatywna kujawsko pomorskie

Planowanie urlopu to norma u wszystkich – zarówno zdrowych, jak i chorych. Astmatycy powinni jednak poświęcić planom nieco więcej uwagi, tak by ich odpoczynek był efektywny, a objawy dychawicy pozostały w domu. Kluczowa sprawa to lokalizacja pobytu. Wybór jest bogaty, ale pewne podstawowe kryteria należałoby wziąć pod uwagę. Medycy mówią jasno, że najlepszy dla astmatyka jest klimat ciepły i suchy. Miłośnicy zagranicznych wojaży mogą zatem skierować się do Afryki Północnej – Maroko czy Tunezja to sensowne propozycje. Również położone nad Adriatykiem wybrzeża Włoch wydają się interesujące. Jeśli wolimy Polskę, nadbałtyckie kurorty też sprzyjają łagodzeniu objawów astmy, a przy tym można tam wybornie wypocząć.

Stężenie pyłków nad polskim morzem jest bardzo niskie, więc spokojnie można tam wyruszyć. Również finansowo wojaże będą mniej dokuczliwe, bo w Polsce jest mimo wszystko taniej niż za granicą. Obecność w morskim powietrzu dobroczynnego jodu to też świetna sprawa. Wspomaga on leczenie schorzeń tarczycy, przy astmie też się sprawdzi.

Chyba udało się nam dowieść, że morze to doskonały sposób na udany urlop astmatyków. Nasz rodzimy Bałtyk w zupełności wystarczy, by połączyć odpoczynek z terapią.

Comments are closed.