Nie bój się podróżować – astma to nie więzienie

Nie bój się podróżować – astma to nie więzienie Kardiochirurgia okulary częstochowa

To, że ktoś cierpi na astmę oskrzelową nie może wywracać mu życia do góry nogami. Dowiedliśmy, że ludzie cierpiący na tę przykrą dolegliwość mogą żyć aktywnie – uprawiać sporty, jeździć na wakacje i czerpać wiele radości z każdego dnia. Trzeba tylko pamiętać, by poza domem mieć ze sobą niezbędne leki i bagaż wiedzy, która pomoże pokonać ewentualne objawy. Ryzyko ich wystąpienia będzie mniejsze nad morzem, w górach i w miejscach o suchym klimacie. Dla własnego komfortu lepiej unikać wypoczynku na wsi, dobrą opcją jest za to turnus w sanatorium.

Przebywając na urlopie wykorzystajmy ładną pogodę i brak alergenów do poprawy wydolności oddechowej. Rekreacja na powietrzu to świetna koncepcja, a lekarze wcale nie namawiają chorych do siedzenia w fotelu. Im sprawniejsze ciało, tym skuteczniej można stawić czoła astmie.

Astmatyk może bez obaw wyruszać w dalekie zakątki świata, co najczęściej oznacza podróż samolotem. Trzeba jedynie uważać na procedurę odkażania pokładu, która bywa katalizatorem dla objawów. Jeśli nadal mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa w podróży – śmiało pytajmy lekarza. Najważniejsze, aby wypoczywać bez stresu, a im większa wiedza, tym łatwiej o spokój.

aspazja zabiegi

Comments are closed.