Podróż samolotem i objawy astmy

zęby http://thea.pl/produkty/higiena-powiek/blephasteam

Nie ma generalnych przeciwwskazań dotyczących latania dla ludzi z dychawicą oskrzelową. Naturalnie trzeba mieć ze sobą potrzebne leki, bo napad może wystąpić w każdych niemal okolicznościach, ale sam fakt poruszania się podniebnym środkiem transportu nie stanowi problemu. Kłopot może się pojawić, gdy obsługa samolotu zdecyduje się na dezynfekcję wnętrza maszyny. Jest to praktykowane w przypadku lotów z krajów egzotycznych, w których turyści są narażeni na kontakt z chorobami tropikalnymi. Użycie środków chemicznych ma być uzupełnieniem szczepień, którym przed wyjazdem powinni poddać się urlopowicze.

Do odkażania zazwyczaj używa się stosunkowo łagodnych pestycydów naturalnego pochodzenia, ale nawet one mogą być źle tolerowane przez chorych na astmę. Pół biedy, jeśli procedura odbywa się w pustym samolocie – nim pasażerowie wsiądą, opary powinni się ulotnić. Bywa jednak tak, że substancję rozpyla się z ludźmi na pokładzie. Wtedy może być różnie.w samolocie

Uniknąć komplikacji można poprzez odpowiedni wybór lotu. Na stronach internetowych przewoźnika powinny znaleźć się informacje o planowanej dezynfekcji – zabukujmy lot na trasie, gdzie nie przewidziano takiej operacji. Gdy nie da się inaczej, miejmy w gotowości maskę tlenową oraz inhalator.