Podróże – tak, wycieczki grupowe – nie

Podróże – tak, wycieczki grupowe – nie leczenie ziołami bydgoszcz http://www.seniorsupport.pl/

Człowiek jest istotą stadną i czuje się dobrze w towarzystwie innych osób, pod warunkiem, że towarzystwo jest właściwie dobrane. Wakacje też zazwyczaj lubimy spędzać w szerszym gronie, choć dla astmatyków przewidziano pewne ograniczenia. Oczywiście nie ma przeciwwskazań, by ruszyć na urlop z rodziną, przyjaciółmi lub partnerem życiowym. Kłopotliwe bywają jednak wyjazdy w grupie, obsługiwane przez przewodników. Tam normą jest pośpiech i częsta zmiana miejsca pobytu, a to dla chorego dobre nie jest. Łatwiej w takich warunkach o nasilenie objawów, a przecież nie po to jedzie on na wakacje, by zmagać się z astmą. Cel jest wprost przeciwny.

Urlop astmatyka powinien być spokojny i wolny od stresujących sytuacji. Powinien on skupić się na oddychaniu świeżym powietrzem i podziwianiu widoków. Czy są miejsca, których lepiej unikać? Z pewnością kiepskim pomysłem jest korzystanie z uroków agroturystyki. Wieś jest obszarem, na którym występuje sporo alergenów związanych z hodowlą zwierząt i uprawą roślin. Te jak wiemy mogą jedynie podkręcić symptomy astmy.

W cenie jest zatem relaks, czas wolny od nerwowych sytuacji i czynników, które mogłyby narazić oskrzela na kłopoty. Jeśli uda się zapewnić takie warunki, udany wypoczynek jest praktycznie zagwarantowany.

Comments are closed.