Sportowa turystyka kontra astma

Sportowa turystyka kontra astma http://www.horyzontybezgranic.pl protetyka

Urlop to doskonały czas na rekreację i nadrobienie zaległości w materii aktywności fizycznej. Część chorych na astmę może być zaskoczona i zaniepokojona – bo czy uprawianie sportu jest wskazane w mojej sytuacji? Lekarze zgodnie twierdzą, że jak najbardziej. Zwiększenie sprawności i wydolności organizmu jest z punktu wiedzenia walki z astmą szalenie istotne. Wysiłek wpływa pozytywnie na układ oddechowy, wzmacnia go i przyzwyczaja do wzmożonej pracy. Jeśli będziemy przy tym pamiętać o zażywaniu odpowiednich leków rozszerzających naczynia, nasze osiągi mogą być znakomite, a dolegliwości rzadsze i łagodniejsze.

Można znaleźć przykłady aktywnych sportowców, i to zawodowych, którzy radzą sobie doskonale pomimo zdiagnozowanej astmy. Uzyskują znakomite rezultaty chociażby w dyscyplinach biegowych, na co wpływają także zażywane leki. Zwiększają one pojemność płuc, więc zawodnik jest zdolny do większego wysiłku i męczy się wolniej niż zdrowi rywale. Na tym tle żywe są liczne kontrowersje – biegacze-astmatycy są czasami posądzani o stosowanie legalnego dopingu, na co pozwalają przepisy.

Przeciętny chory nie musi brać pod uwagę rozterek ze sportowych aren, bo ćwiczy i rusza się dla własnego zdrowia i komfortu. Wyjeżdżając na wakacje warto przeprosić się z aktywnością, gdyż może ona jedynie pomóc.

Hurtownia medycyny estetycznej - Almedo.pl

Comments are closed.