Zmiany wokół nas

operacje powiek poznań http://optykpiekary16.pl/okulary-fendi/

Astma występuje często w związku z konkretnymi alergenami, z jakimi mamy na co dzień do czynienia. W miarę możliwości można je eliminować, choć nie zawsze jest to łatwe zadanie. Na występowanie wzmożonych objawów wpływają takie czynniki jak sierść zwierząt, kurz i roztocza czy rośliny o intensywnym zapachu. Jeśli astmatyk kocha zwierzaki i nie chce rezygnować z posiadania kota lub psa, musi liczyć się z tym, że schorzenie będzie mu bardziej dokuczać. Na rynku są jednak dostępne leki łagodzące, dzięki którym da się pogodzić astmę z miłością do czworonogów.

Okresowo można jednak odsunąć od siebie alergeny, do których zdążyliśmy przywyknąć. Sprzyjają temu wakacje i podróż do innego miejsca. Zalecane są pobyty w rejonach o czystym powietrzu, gdzie aktywność pyłków czy pleśni jest znikoma. W czasie takiego urlopu można na kilka, kilkanaście dni zapomnieć o astmie. Na wszelki wypadek należy mieć ze sobą podręczny zestaw leków – o tym zapominać nie wolno.

natura

Dobrze jest, gdy osoba chora jedzie w podróż w czyimś towarzystwie. Nie chodzi tylko o to, że razem raźniej i milej, ale łatwiej będzie uzyskać szybką pomoc w razie ewentualnych zdrowotnych komplikacji. Mamy jednak nadzieję, że urlop astmatykom będzie mijał bez niechcianych przygód.